Ноќевање за 1 лице во студио, апартман со една или две спални со појадок и вечера + користење на базен со топла вода, сауна, парна бања и WiFi во период од 24.12 - 31.03.2022 год. во прекрасниот хотел „Sunrise Park & Spa Complex“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 23 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  10.03.2022  до  31.05.2022 
* Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 Ноќевање за 1 лице во студио или апартман со две спални со појадок и вечера + СПА / Термин - 10.03 - 31.03.2022 год. - 1966 ден. (32 евра)
 Ноќевање за 1 лице во апартман со една спална со појадок и вечера + СПА / Термин - 10.03 - 31.03.2022 год. - 2110 ден. (34 евра)
 Ноќевање за 1 лице во студио или апартман две спални со појадок и вечера + СПА / Термин - 24.12 - 29.12.2021 или 18.02 - 09.03.2022 год. - 2110 ден. (34 евра)
 Ноќевање за 1 лице во апартман со една спална со појадок и вечера + СПА / Термин - 24.12 - 29.12.2021 или 18.02 - 09.03.2022 год. - 2244 ден. (36 евра)
 Ноќевање за 1 лице во студио или апартман две спални со појадок и вечера + СПА / Термин - 03.01 - 17.02.2022 год. - 2244 ден. (36 евра)
 Ноќевање за 1 лице во апартман со една спална со појадок и вечера + СПА / Термин - 03.01 - 17.02.2022 год. - 2388 ден. (38.5 евра)

Појаснување:
 Понудата е валидна во период од 24.12.- 31.03.2022 год.
 Во период од 08.01 - 13.01.2022 год. нема слободни студиа и апартмани во хотелот
 За да го искористите попустот потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања.
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во студио, апартман со една или две спални со појадок и вечера. Тоа значи дека доколку престојувате две ноќевања, две лица потребни би Ви биле 4 купони.
 Сместување во собите е по 14:00 часот., напуштањето на собите по 12:00 часот.
 Сместувачки капацитет: 
- Студио -
 2 возрасни + 1 дете до 11.99 год.
- Едноспален апартман - 2 возрасни + 2 деца до 12 год. или 3 возрасни
- Двоспален апартман - 4 возрасни + 2 деца до 11.99 год. или 5 возрасни
Доплати:
 За деца или трет возрасен не е потребно да купувате купон.
 Дете до 5 год. се сместува бесплатно. 
 Прво дете од 5 - 11.99 год. сместено на дополнително легло се доплаќа 50% од вкупната сума на еден возрасен за избраниот периoд
 Второ дете од 0 - 11.99 год. се сместува бесплатно
 Трет возрасен или дете од и над 12 год. сместени на дополнително легло во апартман долаќаат 70% од вкупната сума на еден взрасен за избраниот период
 Сите дополнителни доплаќања се извршуваат директно во хотелот.
 Доколку бројот на гостите во моментот е помал од 25, наместо на шведска маса, храната се служи според претходно избрано мени.
 Храната се служи исклучиво во ресторанот на хотелот.
 Приготвување на храна во хотелот не е дозволено.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно е да се јавите во хотелот 00359 888 890173 или 00359 749 84009 или да испратите e-mail на sunrisebansko@gmail.com за да резервирате соба.
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


Област Парцалето
(веднаш до хотел Mountain Paradise
by the walnut trees)
Покажи ми го патот
Тел. 00359 749 84 009
00359 888 890 173
е- mail:
sunrisebansko@gmail.com
WEB

 Задолжителна е претходна резервација на маил: sunrisebansko@gmail.com или на телефони: 00359 749 84 00900359 888 890 173

Хотел „Sunrise Park&SPA Complex“
Хотелот се наоѓа на само неколку минути пешачење до најблиската ски станица во Банско. Сместен е на мирна и одлична локација, уреден со природни материјали и нуди безжичен интернет во сите заеднички простории. 
Комплексот содржи гардероба за ски опремата, ресторан и бар кои работат постојано и се на ваше располагање. Спа центарот е опремен со затворен базен со топла вода, сауна, парна бања и ексклузивни третмани за нега на лице и тело.
Комплексот е обиколен со огромна прекрасно уредена градина со сосптвена фурна и можност за припрема на скара. 
На располагање ви е и подземната гаража на хотелот. 
Хотелот располага со 134 редовни легла и распоредени во вкупно 57 сместувачки капацитети. Дел од нив се апартмани дел се студија. 
Секоја соба располага со телевизор, телефон, кујна опремена со основни елементи, фрижидер, сопствена бања, козметика во бањата и сл.  


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Лежалка на преклоп
Kupinapopust.mk
Лежалка на преклоп
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Јуни-Јули - Острошки Манастир  - 14%
Т.А „КупиНаПопуст“
Јуни-Јули - Острошки Манастир 
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел МИНТО
Kupinapopust.mk
Плакар - модел МИНТО
Уште 5 дена и 12 ч.
 
Плакар - модел ЛУТОС
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ЛУТОС
Уште 5 дена и 12 ч.