Ноќевања за 2 лица со појадок, ручек и вечера + бесплатно користење на СПА центарот + сместување по избор + во период од 01.07 - 31.08.2019 год. во Парк хотел „Gardenia 4*“ - Банско


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 42 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  01.07.2019  до  30.09.2019 
*Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:
 Ноќевања за 2 лица со појадок, ручек и вечера во двокреветна економична соба + СПА - 4209 ден. (68 евра)

 Ноќевања за 2 лица со појадок, ручек и вечера во двокреветна стандардна соба + СПА - 4399 ден. (71 еврo)
 Ноќевања за 2 лица со појадок, ручек и вечера во двокреветна стандардна соба со балкон + СПА - 4715 ден. (76 евра)
 Ноќевања за 2 лица со појадок, ручек и вечера во двокреветна луксузна соба + СПА - 5380 ден. (87 евра)

Појаснување:
 Понудата е валидна во период од 01.07 - 31.08.2019 год.
 1 купон е за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна економична, двокреветна стандардна, двокреветна стандардна соба со балкон или двокреветна луксузна соба. Тоа значи дека доколку престојувате 2 ноќевања, две лица потребни би Ви биле 2 купони.
Доплати:
 За деца не е потребно да се купува купон.
 Прво дете од 0 - 6 год. сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 Второ дете од 0 - 6.99 години сместено со двајца возрасни на дополнителен кревет плаќа 50% од вкупната сума на еден возрасен
 Дете од 6 - 12 години сместено со двајца возрасни на дополнителен кревет плаќа 65% од вкупната сума на еден возрасен
 Трет возрасен и дете од и над 12 год. на дополнителен кревет плаќа 70% од вкупната сума на еден возрасен
 За користење на единечна соба се купува купон и се доплаќа 80% од вкупната сума на еден возрасен
 Сите доплати се вршат директно во хотелот на рецепција.
 Доколку има помалку од 20 гости храната се служи по мени.
 Пијалоците се вклучени само за време на вечерата: вода, сок, наливно црвено, бело или розе вино
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно да се јавите на тел. +359 749 869 01 или да испратите e-mail: gardenia.reservations@gmail.com за да резервирате соба.
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа го купувате купонот.
- Купонот го испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да го прикажете купонот испечатен со единствениот код кој претходно сте гo испратиле на e-mail на хотелот.


 ул. Цар Симеон 72
2770 Банско, Бугарија
Покажи ми го патот

 тел. +359749 86902


 e-mail:
gardenia.reservations@gmail.com

 WEB

Потребна е претходна резервација на тел. 070 732 842 или admin@kupinapopust.mk


Парк Хотел “Gardenia“ **** Банско - се наоѓа во срцето на еден од најсовремените опремени ски центри во Источна Европа - Банско, се наоѓа во котлината меѓу три планини - Рила, Пирин и Родопските планини. Хотелот ги отвори вратите за гости во 2006 година. Во текот на проектот и неговиот дизајн работат најдобрите руски и бугарски специјалисти. Величенствената комбинација од камен, дрво во темни тонови создаваат чувство на топлина и удобност. Во хотелот сè е во согласност за удобен престој на гостите. Висококвалификуваниот персонал ќе се грижи за вашата удобност и добро расположение

Лоби бар - Стилскиот лоби бар со елегантен камин има 110 седишта и се наоѓа во пространото лоби на хотелот. Импресионира со својата стилска и пријатна атмосфера. Можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, салати, сендвичи и десерти. Во вечерните часови можете да уживате во релаксирачка атмосфера и тивка музика со осветлен камин (во зима).

Таверна - Таверната Кукери, направена од дрво, бакар и камен, е најсветло место во целиот комплекс. Таверната е на две нивоа со капацитет од 400 седишта и ви нуди автентична бугарска кујна. Стилот и сценскиот дизајн на таверната го прават совршено место за банкети и незаборавни свадбени приеми. Таму можете да танцувате, да уживате во фолклорната програма и одличната услуга во летните месеци.

Ресторан - Италијанскиот ресторан со летна тераса нуди на своите гости богата кулинарна палета. Во пријатна атмосфера ќе најдете и италијанска кујна и јадења од различни делови на светот. Ресторанот има можност да организира корпоративни прослави и коктели. Летната градина на ресторанот има и скара за арапски специјалитети. Како дополнување на вкусната храна и топлата атмосфера во ресторанот на Парк Хотел Гардениа нуди богата палета на висококвалитетни бели и црвени вина од најпознатите винарии.

Двокреветна економична соба - Големината на просторијата е 25 м2 и прозорците и вратите се шумоизолирани. Системот за пристап во соба е електронски. Клиентите имаат можност сами да ја прилагодуваат температурата на собни простории. Во собата Ви е достапен LCD телевизор , телефон со можност за меѓуградски и меѓународни врски, ва еднокреветни кревети (90 x 200 см) со ноќни маси или спална соба (200 x 200 см) со масички за ноќевање, сеф, мини бар со широк асортиман на алкохолни и безалкохолни пијалаци, ореви и десерти, гардероба за лични работи, работна површина со писмени додатоци, огледало, Wi-Fi
Бања: Када, туш, огледало, козметичко огледало, сеф, телефон, панично копче, бањарка, комплет крпи, папучи, широк избор на козметика.

Двокреветна стандардна соба - 30 м2 и прозорците и вратите се шумоизолирани. Системот за пристап во соба е електронски. Клиентите имаат можност сами да ја прилагодуваат температурата на собни простории.
Во собата ви е достапно: LCD телевизор, елефон со можност за меѓуградски и меѓународни врски
Кревети: два еднокреветни кревети (90 x 200 см) со ноќни маси или спална соба (200 x 200 см) со масички за ноќевање, сеф, ини бар со широк асортиман на алкохолни и безалкохолни пијалаци, ореви и десерти, фотелја (која се одвива колку што е потребно)
Бања: Када, туш, огледало, козметичко огледало, сеф, телефон, панично копче, бањарка, комплет крпи, папучи, широк избор на козметика.

Двокреветна соба со балкон - Хотелот располага со 12 соби со балкон. Ние нудиме еднокреветни / двокреветни (кои можат да бидат на разделени легла или спална соба по желба на купувачот). Областа на просторијата е 30 м2 и прозорците и вратите се шумоизолирани. Системот за пристап во просторијата е електронски. Нашите клиенти имаат можност сами да ја прилагодуваат температурата на собниот простор.
Во собата Ви е достапен: LCD телевизор, телефон со можност за меѓуградски и меѓународни врски
Кревети: два еднокреветни кревети (90 x 200 см) со ноќни маси или спална соба (200 x 200 см) со масички за ноќевање, сеф, мини бар со широк асортиман на алкохолни и безалкохолни пијалаци, ореви и десерти, фотелја (која се одвива колку што е потребно)
Бања: Када, туш, огледало, козметичко огледало, сеф, телефон, панично копче, бањарка, комплет крпи, папучи, широк избор на козметика.

Двокреветна луксузна соба - Собата има нестандарден ентериер со спална соба. Можно е и еднокреветни и двокреветни. Големината на собата е 50 м2. Вратите и прозорците се шумоизолирани. Системот за пристап до просториите е електронски. Постои можност за прилагодување на собната температура.
Во собата Ви е достапен: LCD телевизор, телефон со можност за меѓуградски и меѓународни врски, мини бар со широк асортиман на алкохолни и безалкохолни пијалаци, ореви и десерти.
Креветот е спална со димензии (200 x 200 см). Мека кожа на троседот (кој ако е потребно се пушта), гардероба за лични работи, работна површина со писмени додатоци, големо огледало, сеф, Wi-Fi
Бања: Jacuzzi, туш, огледало, козметичко огледало, телефон, панично копче, бањарка, комплет крпи, папучи, широк избор на козметика

СПА центар - Gardenia Спа центар е модерен центар за убавина и здравје. Масажи и терапии за жени и мажи се изведуваат во бањата. ДОстапен солариум, базен, детски базен и џакузи, сауна и парна...
Цени и времетраење на масажи:
- Медицинска масажа на цело тело во времетраење од 55 мин. - 70 лева
- Медицинска масажа на грб и раце во времетраење од 30 мин. - 40 лева
- Релакс масажа на цело тело во времетраење од  50 мин. -  60 лева
- Релакс масажа на грб, врат и рамена во времетраење од 30 мин. -  40 лева
- Масажа "Уморни нозе" во времетраење од 30 мин. -  45 лева
- Антистрес масажа на цело тело во времетраење од 45 мин. -  60 лева
- Аантицелулитни масажи во времетраење од 45 мин. -  65 лева
- Арома масажа цело тело 50 мин 70.00 лева.
- Парцијална арома масажа на грб и нозе во времетраење од 30 мин. - 40 лева
- Спортска масажа во времетраење од 45 мин. -  70 лева
- Рефлексотерапија / стапала и дланки во времетраење од 30 мин. -  50 лева
- Масажа лице и глава во времетраење од 25 мин. -  40 лева
- Хидратантна маска и масажа на лице во времетраење од 40 мин. -  40 лева
- Чистење на лице во времетраење од 30 мин. - 30 лева
- Пилинг на цело тело со избор на етерично масло од роза, ванила, кокос, морска сол, бразилска билка во времетраење од 30 мин. -  40  лева
- СПА терапија „бугарска роза" во времетраење од 60 мин. - 80 лева
- СПА терапија „чоколадна" во времетраење од 60 мин. - 80 лева
- СПА терапија „Шампањ и јагоди" во времетраее од 60 мин. - 80 лева

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Пакет од 100 фотографии со димензии 10 x 15 цм - 28%
Фото студио „CITY PLUS“
Пакет од 100 фотографии со димензии 10 x 15 цм
Уште 3 дена и 16 ч.
 
Сталажа HYLLIS, шифра: 002.785.78
Ikea
Сталажа HYLLIS, шифра: 002.785.78
Уште 11 дена и 12 ч.
 1 Купувач