Ноќевања за 1 лице во студио или апартман со една или две спални со појадок и вечера + користење на СПА центарот за термин по Ваш избор - 24.12 - 31.03.2022 год. во прекрасниот „Mountain Paradise by the Walnut trees“


Опции:

Со купување на овој ваучер добивате 22 "kupinapopust" поени.

Истечено Купи како подарок
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  10.03.2022  до  31.05.2022 
* Пресметани цени со вкалкулиран трошок за купонот:

• Ноќевање за 1 лице во студио со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 10.03 - 31.03.2022 год. - 1894 ден. (30.5 евра)
Ноќевање за 1 лице во апартман со една или две спални со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 10.03 - 31.03.2022 год. - 2038 ден. (33 евра)
 Ноќевање за 1 лице во студио со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 24.02 - 28.12.2021 и 18.02 - 09.03.2022 год. - 2038 ден. (33 евра)
• Ноќевање за 1 лице во студио со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 03.01 - 17.02.2022 год. - 2182 ден. (35 евра)
 Ноќевање за 1 лице во апартман со една или две спални со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 24.12 - 28.12.2021 и 18.02 - 09.03.2022 год. -  2182 ден. (35 евра)
Ноќевање за 1 лице во апартман со една или две спални со појадок и вечера + користење на СПА центарот / Термин - 03.01 - 17.02.2022 год. - 2316 ден. (37.5 евра)

Појаснување:
 1 купон е за 1 ноќевање за 1 лице во студио, апартман со една или две спални со појадок и вечера и е валиден само во период од 24.12 - 31.03.2022 год.
 Во период од 08.01 - 13.01.2022 год. нема слободни студиа и апартмани во хотелот
• За да го добиете попустот потребно е да престојувате мин. 3 ноќевања
• Сместување во собите е по 14:00 часот, а напуштањето на собите по 12:00 часот.
 Сместувачки капацитет: 
- Студио
 - 2 возрасни
- Апартман со една спална - 2 возрасни + 2 деца до 12 год. или 3 возрасни
- Апартман со две спални - 4 возрасни + 2 деца до 12 год. или 5 возрасни
 Доплати:
- Прво дете од 5 - 11.99 се сместува плаќа 50% од вкупната сума на еден возрасен
- Второ дете од 0 -11.99 год. се сместува бесплатно
- Трет возрасен или дете од и над 12 год. сместени на дополнително легло во апартман плаќа 70% од вкупната сума на еден возрасен
 Сите дополнителни доплаќања се извршуваат директно во хотелот.
• Храната се служи исклучиво во ресторанот на хотелот и започнува со вечера, а завршува со појадок. 
 Приготвување на храна во хотелот не е дозволено.
• Доколку бројот на гостите во моментот е помал од 25, наместо на шведска маса, храната се служи според претходно избрано сет мени.
Процедурата за купување на купон е следнава:
 Пред да го купите купонот, потребно е да се јавите во хотелот на 00359 885 998199 или да испратите e-mail на hotel_mountain_paradise@yahoo.com за да резервирате соба.
- По потврдната информација дека има слободна соба во рок од 24 часа ги купувате купоните.
Купоните ги испраќате на е-mail на хотелот како доказ дека сте платиле и со тоа резервацијата Ви се потврдува. При check-in во хотелот потребно е да ги прикажете испечатените купони кои претходно сте ги испратиле на e-mail на хотелот.


Ул. Мис Стоун бр. 6 област 
Парцалето - Банско
Покажи ми го патот
тел. +359 885 998 199
+359 888 890 173; 
e-mail:
hotel_mountain_paradise@yahoo.com
Facebook
WEB• Задолжителна е претходна резервација на e-mail: hotel_mountain_paradise@yahoo.com или на телефон +359 885 998 199 или +359 888 890 173

Хотел MOUNTAIN PARADISE BY THE WALNUT TREES

Хотелот се наоѓа во подножјето на Пирин планина на само 5 до 10 минути оддалеченост од центарот на градот. Долгогодишното искуство и задоволноите клиенти кои одново го посетуваат овој хотел се само дел од доказите за квалитетот и одличната услуга која ќе ја пронајдете таму. 


Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со комлпетно опремено купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон.

Хотелот располага и со прекрасно уредена градина која ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Освен тоа, располага и со детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.За уживањето да биде комплетно, на располагање ви е и СПА центарот на хотелот и тоа затворен базен со поглед кон раскошната градина, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - модел МИНТО
Kupinapopust.mk
Плакар - модел МИНТО
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Плакар - модел ЛУТОС
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ЛУТОС
Уште 2 дена и 21 ч.
 
Клацкалка - модел PIXY
Kupinapopust.mk
Клацкалка - модел PIXY
Уште 2 дена и 21 ч.