Машки часовник London Silver

Со купување на овој ваучер добивате 49 "kupinapopust" поени.

Купи за 1299 ден. Купи како подарок
  • Симнато од 1599 ден.
  • Попуст 19%
  • Заштедуваш 300 ден.
 • Преостанато време
 • 10 Купувачи
 • Ваучерот може да се искористи:
  од  26.08.2021  до  28.02.2023 

Добивате:

• Машки часовник London Silver

Појаснување:

Премиум часовникот е направен од нерѓосувачки челик и отпорен на удари. Својствен е поради неговиот изглед и квалитет, па затоа е идеален за сите мажи со стил. Автоматско навивање Удобен ремен од челик Отпорен на удари Врвен рачен часовник кој се навива сам Елегантниот машки часовник London Silver го движи квалитетен автоматски механизам кој сам се навива.

Начин на употреба:

1. Извлечете ја круничката (1) од првобитната положба.

2. Завртете ја круничката 20-30 пати за да го придвижите механизмот.

3. Подесете ги сказалките кои го покажуваат часот(2) и минутите (3).

4. Кога ќе ја вратите круничката во првобитната положба, сказалката која покажува секунди (4) ќе почне да работи.

5. Носете го часовникот најмалку 10 часа дневно за да може да се направи максимална залиха на моќ на механизмот.

Важно: Првата недела по купувањето на часовникот, пред да го симнете часовникот од вашата рака се препорачува да се повторуваат чекор од 3-5. Носете го часовникот секој ден или на секои неколку дена за да го зачувате точното време.

Напомена: Ако не го носите часовникот подолго време, повторно навијте го така што 20 до 30 пати ќе го поместите часот напред/назад за да го придвижите процесот. Ако часовникот го носите повеќе од 10 часа на ден, повторно навивање нема да ви треба. Имајте на ум дека часовникот може да престане да работи во текот на ноќта или може да изгледа дека работи побавно. Ова не укажува на сигурен дефект или маана на часовникот, туку укажува на недоволна акција на рачниот зглоб и кинетичката енергија за време на носењето на часовникот.

Внимание:Часовникот е издржлив и отпорен, но се препорачува внимателно ракување бидејќи ударите и вибрациите може да влијаат на работата на механизмот. Симнете го часовникот пред да се занимавате со тешки работи или екстремни спортови. Часовникот не е водоотпорен и извадете го пред било какво изложување на вода. Извадете го часовникот пред миење на рацете. Производот не е играчка и не е наменет за деца.
Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


kupinapopust е посредник при промоцијата и продажбата на производите. Трговец е друштво за производство, трговија и услуги Студио Верде ДООЕЛ увоз-извоз ШТИП на ул. Вера Циривири 6/6 со ЕДБ МК4029012512395Може да ве интересираат и следниве понуди:

Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 56%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Led ламба во форма на месечина - 45%
OnlineShopping Mk
Led ламба во форма на месечина
Уште 1 ден и 22 ч.
 3 Купувачи
Depilatory Heater Konsung
OnlineShopping Mk
Depilatory Heater Konsung
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Сет од 3 ластици за вежбање - 29%
OnlineShopping Mk
Сет од 3 ластици за вежбање
Уште 1 ден и 22 ч.
 
LED огледало за шминкање - 34%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 1 ден и 22 ч.
 2 Купувачи
Дермаролер - 20%
Ipsum ДООЕЛ
Дермаролер
Уште 1 ден и 22 ч.
 25 Купувачи
Shiatsu 3D масажер за врат - 50%
OnlineShopping Mk
Shiatsu 3D масажер за врат
Уште 1 ден и 22 ч.
 5 Купувачи
Масажер за врат
OnlineShopping Mk
Масажер за врат
Уште 1 ден и 22 ч.
 
Мини машина за шиење - 30%
OnlineShopping Mk
Мини машина за шиење
Уште 1 ден и 22 ч.
 1 Купувач
Организер за над машина за перење - 43%
OnlineShopping Mk
Организер за над машина за перење
Уште 1 ден и 22 ч.
 1 Купувач