17% попуст или 1000 ден. за испитување на простата во ПЗУ „Индус Медика“

Со купување на овој ваучер добивате 12 "kupinapopust" поени.

Купи за 1000 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1200 ден.
    • Попуст 17%
    • Заштедуваш 200 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  23.04.2019  до  30.09.2019 

Добивате:
 Испитување на простата преку PSA (Простата специфичен антиген)
 Дијагностичката лабораторија Индус Медика врши испитување на PSA на најсовремена апаратура и тестови со што се гарантираат точни и прецизни резултати.
 Нашиот високо стручен тим ќе се погрижи да ги добиете Вашите резултати во најбрз можен рок истиот ден.
 Промените и заболувањата кои настануваат на овој орган најчесто се поврзани со возраста на мажот и се јавуваат после 40 тата година.
Појаснување:
 Простата е орган, дел од репродуктивнот систем кај мажите со големина на костен, сместена под мочниот меур. За испитување на оваа анализа не се потребни посебни припреми на пациентот.
 Простата специфичниот антиген ( PSA ) во крвта е застапен во две форми: Тотална PSA ( T PSA ) и слободна PSA ( free PSA ).
Дијагностичka лабораторија Индус Медика препорачува испитување и следење на овие два тумор маркери за рано откривање на патолошките состојби кои можат да се појават на простата.
 Нормалните вредности за Т PSA изнесуваат до 4 ng/ml, а на f PSA до 0.04 ng/m.
 Зголемени вредности на овие два параметри ( T PSA и f PSA ) можат да укажат на воспаление на простата ( простатитис ), бенигна простатачна хиперплазија BPH (зголемена простата), како и на канцерогени промени на самата простата. Токму заради овие состојби многу е важно да се прави редовен скрининг на простата преку испитување на овие два параметри за нивно рано откривање и навремено третирање.
 Испитувањето на простата специфичниот антиген се врши преку крв. Нашиот стручен тим ќе се погрижи да не осетите болка и нелагодност во текот на венската пункција.
 Ваучерот може да се користи веднаш!
 Не е потребна претхнодна резервација на термин.
 За подетални информации јавете се на 02/ 5 511 325 или 075/ 550 334


Ул. 50 Дивизија бр.24
(кај Виталија под клинички центар)
Покажи ми го патот
тел: 02/ 5 511 325
075/ 550 334
e-mail
indusmedika.mk@gmail.com
Работно време:
пон - петок - 08:00 - 18:00
саб - 08:00 - 16:00

 За подетални информации јавете се на тел. 02/ 5 511 325 и 075/ 550 334

ПЗУ „Индус Медика“ - Дијагностичка лабораторија за Цитологија, Микробиологија и Биохемија

10 год. со Вас - Долгогодишно искуство во областа на цитологија, микробиологија и биохемијa

- Микробиолошки анализи
- Сите микробиолошки испитувања
- Цитологија
- Цитологија на сите телесни течности
- ПАП тест
- Второ мислење
- Биохемиски анализи 
- Сите биохемиски анализи
- Алергии
- Целосен алергиски панел на: храна, полен, фунги, инсекти, прашина, животински влакна, лекови и други алергени.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Шопинг во Софија - секоја сабота во месец Септември - 38%
Т.А БИСЕР ПРОМ - Скопје
Шопинг во Софија - секоја сабота во месец Септември
Уште 3 дена и 21 ч.
 
250 гр. порција вкусни и крцкави пилешки прсти или пилешки крилца - 45%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
250 гр. порција вкусни и крцкави пилешки прсти или пилешки крилца
Уште 4 дена и 1 ч.
 
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 13.09 - 31.12.2019 год.
Хотел „Medite Resort SPA & Villas 5* - Сандански
Ноќевање со појадок и вечера / Термини - 13.09 - 31.12.2019 год.
Уште 4 дена и 1 ч.
 
Акумулаторски ножици за трева
Професионални и хоби алати „Купи Алат“ - Нас. Центар
Акумулаторски ножици за трева
Уште 4 дена и 1 ч.
 1 Купувач
6, 12 или 18 месечен online курс за Microsoft Excel - 90%
Online курсеви „Goethe Sprachschule“
6, 12 или 18 месечен online курс за Microsoft Excel
Уште 4 дена и 1 ч.
 
6, 12 или 18 месечен online курс по Шпански јазик - 90%
Online курсеви „Goethe Sprachschule“
6, 12 или 18 месечен online курс по Шпански јазик
Уште 4 дена и 1 ч.
 
Пакет тест за откривање на интолеранција на 96 видови храна и нејзини состојки - 74%
ПЗУ „ПАВЛИНА“ - Кисела Вода
Пакет тест за откривање на интолеранција на 96 видови храна и неј...
Уште 4 дена и 1 ч.
 6 Купувачи
HB ноќевање за 1 лице / Термини - 20.12 - 25.12; 02.01 - 01.02 или 18.02 - 10.03.2019 год. - 17%
Хотел „Finlandia“ - Пампорово
HB ноќевање за 1 лице / Термини - 20.12 - 25.12; 02.01 - 01.02 ил...
Уште 4 дена и 1 ч.
 
7 ноќевања со појадок и вечера / Термин - 01.09 - 30.09.2019 год.
Апартмани и ресторан „Konoba Akustik“ - Сутоморе
7 ноќевања со појадок и вечера / Термин - 01.09 - 30.09.2019 год.
Уште 4 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело - 45%
Студио за масажа „Power“
 Kратка релакс масажа + киропрактичен третман на цело тело
Уште 4 дена и 1 ч.
 2 Купувачи
Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15.11.2019 год. - 21%
Вила и апартмани „Природа“ - Берово
Ноќевање во апартман за 2, 3, 4 или 6 лица / Термин - 22.08 - 15....
Уште 4 дена и 1 ч.
 2 Купувачи