20% попуст или 1200 ден. за испитување на нивото на витамин Д (25 OH витамин Д) кај деца до 13 год. возраст во ПЗУ „Индус Медика“

Со купување на овој ваучер добивате 17 "kupinapopust" поени.

Купи за 1200 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 1500 ден.
    • Попуст 20%
    • Заштедуваш 300 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  23.04.2019  до  31.08.2019 

Добивате:
 Испитување на нивото на витамин Д (25 OH витамин Д) кај деца до 13 год. возраст
 Високата сензитивнот на тестовите кои ги користи дијагностичката лабораторија Индус Mедика овозможуваат тестот да биде изработен и од капиларна крв, со што се одбегнува венската пункција кај малите деца.
 Високо стручниот тим ќе се погрижи да ги добиете Вашите резултати истиот ден.
Појаснување:
 Главната функција на витаминот Д е регулација на нивоата на калциумот, фосфорот и во помала мера на магнезиумот во крвта.
 Витаминот Д е есенцијален елемент за формирањето и растењето на забите и коските, без овој елемент коските се меки, со малформации и не можат сами да се репарираат предизвикуваќи состојба наречена рахитис, а кај возрасните остеомалација. 
 Витаминот Д исто така има улога во формирањето и диференцирањето на многу други ткива и во регулација на имуниот систем. 
 Недостатокот на витаминот Д кај доенчињата и малите деца може да предизвика рахитис. Тоа е болест на коските за која е карактеристично омкнување на коскеното ткиво.
 Коските стануваат многу осетливи, често и лесно се свиткуваат и се кршат. Други симптoми на болеста се намалена мускулна сила и мускулен тонус.
 Поради недостатокот на витамин Д децата можат да бидат уморни, што може да биде последица на ослабен имунолошки систем и зголемена осетливост на инфекции.
 Дијагностичка лабораторија Индус медика врши испитување на витамин Д на најсовремена апаратура и тестови.
 Анализата на витаминот Д се прави преку крв. Не е потребна предходна припрема за изведувањето на овој тест. 
 Ваучерот може да се користи веднаш!
 Не е потребна претхнодна резервација на термин.
 За подетални информации јавете се на 02/ 5 511 325 или 075/ 550 334


Ул. 50 Дивизија бр.24
(кај Виталија под клинички центар)
Покажи ми го патот
тел: 02/ 5 511 325
075/ 550 334
e-mail
indusmedika.mk@gmail.com
Работно време:
пон - петок - 08:00 - 18:00
саб - 08:00 - 16:00
Facebook

 За подетални информации јавете се на тел. 02/ 5 511 325 и 075/ 550 334

ПЗУ „Индус Медика“ - Дијагностичка лабораторија за Цитологија, Микробиологија и Биохемија

10 год. со Вас - Долгогодишно искуство во областа на цитологија, микробиологија и биохемијa

- Микробиолошки анализи
- Сите микробиолошки испитувања
- Цитологија
- Цитологија на сите телесни течности
- ПАП тест
- Второ мислење
- Биохемиски анализи 
- Сите биохемиски анализи
- Алергии
- Целосен алергиски панел на: храна, полен, фунги, инсекти, прашина, животински влакна, лекови и други алергени.

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Депилација со топол восок на нозе и интима - 56%
Фризерско - козметичко студио „Стеси“ - нас. Аеродром
Депилација со топол восок на нозе и интима
Уште 5 дена и 22 ч.
 
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во салонот за масажа 'Серџо'
- 61%
Салон за масажа „Серџо“
60-минутна микс масажа (стручна медицинска, спортска и релакс) во...
Уште 5 дена и 22 ч.
 21/50 Купувачи
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Хотел „Mountain Paradise by the Walnut trees 3*“ , Банско
All Inclusive ноќевање - Термин 06.07 - 07.09.2019 год.
Уште 5 дена и 22 ч.
 6 Купувачи
Пакет од 60 третмани за слабеење - 10 кавитации, 10 стимулации, 10 детокс спа, 10 тунел сауни, 10 врапинг и 10 кардио вежби - 92%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода kај Рампа
Пакет од 60 третмани за слабеење - 10 кавитации, 10 стимулации, 1...
Уште 4 ч. 32 мин.
 17 Купувачи
Еден тонер за моделите HP 435 ,436, 285, 2612, 283, 278 - 29%
Papirus office - HP Тонери, нас. Маџари
Еден тонер за моделите HP 435 ,436, 285, 2612, 283, 278
Уште 5 дена и 22 ч.
 
Air Mouse W1 - 12%
Мега Мобил, нас. Аеродром
Air Mouse W1
Уште 5 дена и 22 ч.
 
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо - 51%
Гостилница „Налеј“, нас. Аеродром
Вкусен богат ордевер со 16 парчиња месо
Уште 5 дена и 22 ч.
 9 Купувачи