7% попуст или 32.400 ден. за iRobot - модел Roomba i3158

Со купување на овој ваучер добивате 232 "kupinapopust" поени.

Купи за 32400 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 35000 ден.
    • Попуст 7%
    • Заштедуваш 2600 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.12.2021  до  31.05.2022 

Добивате:
 iRobot - модел Roomba i3158
 Спецификации:
WiFi: Поврзете се со iRobot Home
- 3-фазен систем за чистење Вакууми и крева сè: Премиум
- Странична четка: Поставена под агол од 27 °
- Глава за чистење: Автоматско четки за двојно чистење
- CarpetBoost ™ Систем: Не.
- Откривање нечистотија Yes: Да
- Индикатор за полн контејнер: Да
- Филтер: ХЕПА 13
- Контејнер: AeroForce и контејнер за перење
- Навигација: гироскопска навигација
- Рачка за носење: Не.
- Копчиња на контролната табла за робот: CLEAN / DOCK / SPOT
- LED дисплеј: Осветлен обрач со говорни предупредувања
- Прагови: До 2 см
- Висина: 9,2 см
- Работно време: Целиот кат
- Време на полнење: До 3 часа
- Батерија: Li-Ion
Појаснување:
 За производот: Повеќе од 30 години експертиза и иновации во роботиката. iRobot има повеќе од 30 години експертиза и иновации во роботиката со повеќе од 30 милиони домашни роботи продадени ширум светот. Без разлика дали ќе изберете робот за вшмукување Roomba, робот за бришење Браава или обете, вашите подови ја добиваат потребната посебна грижа. Моќно собирање и моќни перформанси Апсорбира тврдоглава нечистотија и неред со системот за чистење Premium во три фази и за 10 пати поголема моќ на вшмукување. * Контролирајте како чистите со iRobot HOME или гласовен асистент. * (Во споредба со системот за чистење серија Roomba® 600) Паметната навигација ја завршува работата I3 се движи и го мапира вашиот простор во редовни линии користејќи најсовремени сензори за следење на подот и вакуумски тврди подови и теписи. Оди таму каде што му е потребно, избегнува каде што не е. Технологијата на реактивен сензор му кажува на роботот што треба и што не треба да достигне, што значи дека помалку се заглавуваат околу мебелот и повеќе знаење каде да се оди. И со сензори за откривање на нечистотија, ™ може да се фокусира на чистење каде што е најпотребно, како највалканите делови на подот. Научете го вашиот живот, слушајте го вашиот глас Ги учи вашите навики за чистење и нуди персонализирани распореди, додека „Асистент на Google“ и „Алекса“ ви овозможуваат да започнете со чистење само со звукот на вашиот глас. i3 дури ќе предложи и дополнително чистење кога количината на полен во вашата област е голема или за време на сезоната на миење миленичиња.

Бул. Србија бр. 2
Покажи ми го патот
тел. 076/ 248 246
е-mail: info@irobot.com.mk
Facebook
WEB


iRobot - Нашата мисија е да Ве ослободиме од грижите за чистење на Вашиот дом. Сега можете слободно таа обврска да ја оставите на Вашата правосмукалка. iRobot Roomba правосмукалката секојдневно ќе го одржува Вашиот дом беспрекорно чист, а Вие ќе имате повеќе време да им се посветите на семејството и поважните работи во животот. Затоа не чекајте, веднаш набавете ја Вашата Roomba! 

iRobot е тесно специјализиран за роботика, чиј профит првенствено е насочен кон неговиот развој. iRobot е производ на тројца основачи (Colin Angle - Колин Енгл, Helen Greiner – Хелен Грејнер и Rodney Brooks – Родни Брукс), кои со роботиката конечно го променија светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во првата година на постоење iRobot во соработка со NASA го претстави вселенскиот истражувачки робот Genghis. Во 1998 год. iRobot го доби договорот на агенцијата DARPA за развој на тактични мобилни роботи iRobot PackBot.

По терористичките напади на трговскиот центар во 2001 год., американската влада го испрати на спасувачка акција iRobot PackBot. PackBot ги проучуваше и контаминираните региони по несреќата на јапонските електрани во Фукушима 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година дојде на свет првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна iRobot ја донесе на пазарот Scoobа така што продолжи со воведување на нови роботи за домаќинства. Благодарение на тоа, портфолиото на iRobot денес вклучува неколку врвни роботи, кои со чистење на куќите или становите, им помага на повеќе од 14 милиони луѓе низ целиот свет

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Плакар - Мак-2 - 40%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-2
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-3 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-3
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-4 - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-4БС - 20%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-4БС
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-5 - 27%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-5БС - 24%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-5БС
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - Мак-7 - 21%
Kupinapopust.mk
Плакар - Мак-7
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - модел Мак-11 - 23%
Kupinapopust.mk
Плакар - модел Мак-11
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - модел ФОРТ
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ФОРТ
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - модел МИНТО
Kupinapopust.mk
Плакар - модел МИНТО
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Плакар - модел ЛУТОС
Kupinapopust.mk
Плакар - модел ЛУТОС
Уште 2 дена и 23 ч.
 
Клацкалка - модел PIXY
Kupinapopust.mk
Клацкалка - модел PIXY
Уште 2 дена и 23 ч.