10% попуст или 29.700 ден. за iRobot - модел Roomba e6198

Со купување на овој ваучер добивате 251 "kupinapopust" поени.

Купи за 29700 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 33000 ден.
    • Попуст 10%
    • Заштедуваш 3300 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.12.2021  до  30.06.2024 

Добивате:
 iRobot - модел Roomba e6198
 1x Базна станица со вграден адаптер
 2x Виртуелен ѕид/хало -Wirtual Wall® со двојна функција
Појаснување:
 За производот: Запознајте ја новата моќ на длабоко чистење! Нова серија e6 од iRobot! Роботската правосмукалка Roomba e6198, покрај сите карактеристики на серијата e5, има и сензор за полн резервоар, три дополнителни филтри и уште еден дополнителен виртуелен wallид со двоен режим. Комплетен пакет интелигентни сензори го води роботот под и околу мебелот за темелно чистење на подовите. Роботот ќе препознае и ќе се фокусира на областите каде што се собира нечистотија. iRobot® Roomba® e6 - Идеален за животинска коса. Со гумени четки и силна моќ на вшмукување, таа собира коса од домашни миленици од тврди подови и теписи - без да ги заплетка четките. Притиснете го копчето и подот ќе биде чист. Ден по ден. Роботската правосмукалка Roomba® ве одржува чист секој ден, за да можете да се фокусирате на себе и на вашите активности за одмор. Поради постојаната акумулација на прашина и нечистотија, грижата за чистотата на вашиот дом може да изгледа како бесконечна задача. Роботската правосмукалка iRobot® Roomba® e6198 е ваш партнер во обезбедувањето чистота на вашиот дом. Опремена со низа интелигентни сензори и моќен систем за чистење, роботската правосмукалка Roomba® успешно се справува со секојдневната нечистотија, прашина и влакна од домашно милениче. Роботската правосмукалка Roomba® e6198 со WiFi конекција комбинира трослоен систем за чистење со две повеќеслојни четки, како и специјално дизајнирана странична четка за чистење на аглите, рабовите и моќта на вшмукување за да може да исчисти сè, од најмала нечистотија до поголема нечистотија од подот. Со технологијата за откривање на нечистотија, роботот открива и решава области со концентрирана нечистотија уште подетално, а со практичната апликација iRobot HOME, можете да започнете со чистење или распоред од каде било, во кое било време. Но, не се важни само роботите за нашата технологија. Вие сте важни - затоа бараме начини да ви помогнеме да направите повеќе. iRobot® е глобален лидер во роботиката повеќе од 30 години. Нашите роботски правосмукалки Roomba® се резултат на комбинација на иновативни технологии, знаење и искуство, поради што нашите производи нудат оптимално решение за темелно чистење на подот. Главните предности на Roombe e6198 Премиум системот за чистење AeroForce ™ во три фази чисти нечистотија и коса од домашно милениче што ги гледате, но исто така и алергени и прашина што ги немате. Идеално за коса од домашно милениче - Ефикасно ја отстранува влакната од миленичиња од подот со универзални двојни ролки за сите видови подови и со 5x поголема моќ на вшмукување * * Во споредба со серијата AeroVac ™ Roombe® 600. Две повеќеслојни гумени четки: секоја четка има уникатен дизајн со гумен профил кој е во постојан контакт со различни подни површини од тврди подови до теписи. Тие се прилагодливи и флексибилни за да фатат сè, од најмалите честички како прашина и нечистотија до коса, коса и поголеми нечистотии. Dirt Detect ™ сензорите откриваат области во вашиот дом со поголема концентрација на нечистотија и го предупредуваат роботот да се фокусира на нив уште потемелно. Со апликацијата iRobot HOME, можете да започнете со чистење или да поставите распоред дури и кога не сте дома. Саморегулирачката глава за чистење автоматски ја прилагодува висината така што повеќеслојните четки се во близок контакт со различни подни површини постојано и можат ефикасно да чистат тврди подови и теписи. Зошто да изберете робот од iRobot? Проверете ја разликата во iRobot iRobot е специјализиран за роботика, најголем дел од својот профит го вложува во својот развој и не бил во искушение да го сврти своето внимание кон други области за подобри квартални извештаи. Тој развива роботски правосмукалки веќе 30 години. Тој поседува над 1500 патенти. Повеќе од 30 милиони правосмукалки се продадени ширум светот. Roomba е првенствено правосмукалка • Постојат две повеќеслојни четки во модулот за чистење • Високо ефикасни филтри • Фокусно чистење на подот • Комбинација на неколку патентирани сензори • Патентирана навигација iAdapt • Техничка помош, сервис и резервни делови iRobot® Roomba® e6198 Дневна чистота, без напор 30 годишно искуство и иновации во роботиката iRobot е основан во 1990 година како еден од првите во областа на роботиката. Она што следеше беше визија за претворање на корисни и практични роботи во реалност. До денес, продадовме повеќе од 30 милиони роботи за домаќинства ширум светот, вклучително и роботски правосмукалки „Roomba“ и уреди за роботско чистење од семејството Браава. Но, не се важни само роботите за нашата технологија. Вие сте важни и затоа се обидуваме да ги најдеме најдобрите начини да ви помогнеме да направите повеќе. 25 ГОДИНИ Тристепен систем за чистење, две повеќеслојни четки и моќ на вшмукување Прашината и нечистотијата не можат да избегаат од тристепен систем за чистење што комбинира специјално дизајнирана странична аголна четка за чистење, две повеќеслојни четки и вшмукувачка моќност. Четката за бришење на работ ги брише остатоците од аглите и рабовите на патеката за чистење на робот. Повеќеслојните четки од теписи и тврди подови креваат нечистотија, прашина и влакна од домашно милениче, а правосмукалката ги вшмукува во корпа за отпадоци. 3-фазен систем за чистење Технологија за чистење на AeroForce Подобрените гумени четки AeroForce продираат подлабоко во површините на подот. Револуционерната технологија за чистење AeroForce чисти до 50% повеќе остатоци, прашина и коса од сите видови подови. Наместо четки што се виткаат и можат да испуштат нечистотија, нашите уникатни флексибилни гумени четки се лепат на различни подни површини и остануваат во близок контакт со тврди подови и теписи за темелно чистење на подот. Тие исто така се дизајнирани да ја чистат косата и косата на домашните миленици без да ја нарушат косата и палтото, така што секојдневното одржување на чисти подови сега е полесно. Страничната четка за чистење рабови и агли е специјално дизајнирана под агол од 27 степени за да се обезбеди чистота и во овие области. 3-фазен систем за чистење Чисти нечистотија од теписи и тврди подови Самоприлагодливата глава за чистење автоматски ја прилагодува висината така што повеќеслојните четки се во близок контакт со различни подни површини постојано и можат ефикасно да чистат тврди подови и теписи. Создадено за резултати Технологија за откривање нечистотија Сензори за откривање на нечистотија ™ откријте области во вашиот дом со поголема концентрација на нечистотија (како што се најфреквентните области во вашиот дом) и обезбедете потемелно чистење на овие области. Интелигентна навигација околу вашиот дом Со навигацијата iAdapt® и неговиот паметен пакет за сензори, Roomba® e6198 донесува повеќе од 60 одлуки во секунда, прилагодувајќи се на вашиот дом и помагајќи во темелно чистење на подот, дури и во мракот. Сензорите за заштита од пад осигуруваат дека Roomba не паѓа по скали или други подигнати површини. Покрај чистењето за вас, со овој Roombo се управува користејќи ја мобилната апликација iRobot HOME, која ви овозможува да закажете распоред за чистење, без разлика каде се наоѓате. Исто така, има интелигентен систем за навигација iAdapt кој му овозможува на роботската правосмукалка да ја скенира својата околина 60 пати во секунда користејќи низа сензори и 40 различни начини да се прилагоди на одредена област, под и околу мебелот, масите и столовите. Создадено за резултати Едноставно исплакнете Оваа паметна технологија ви овозможува да се фокусирате на она што навистина е важно и максимално да го искористите вашето време без да ја жртвувате чистотата на вашиот дом. Серијата e6 има можност за резервоар за перење за да ги направи уреденоста и удобноста за чистење уште поголеми. Создадено за резултати Ја чисти нечистотијата што ја гледате и прашината што не ги гледате Исклучително ефикасен филтер. Направен е од специјален материјал кој зафаќа дури 99% од мувла, полен, грини и алергени на мачки и кучиња со големина од 1 микрон. Создадено за резултати Поврзете се и исчистете или поставете распоред во движење или само кажете му да исчисти Со апликацијата iRobot HOME, можете да го следите или поставите распоредот за чистење на роботски правосмукалки Roomba со Wi-Fi® конекција. Апликацијата iRobot HOME им овозможува на корисниците да следат активности за чистење, да гледаат историја на чистење или да гледаат видеа за одржување на роботи. Покрај тоа, роботот постојано се ажурира со најновиот софтвер преку апликацијата и со тоа останува во тек. Едноставно, упатете му на виртуелниот асистент да ја активира, запре или насочи Roomba до станицата за полнење. Оригинални делови Роботската правосмукалка Roomba® може да се расклопи така што повеќето делови може да се заменат за да се продолжи животниот век на вашата правосмукалка. Можност за набавка на одделни делови од опрема (на пример филтри или опции за Виртуелен Wallид). Со оригинални делови iRobot, квалитетот на вашата роботска правосмукалка Roomba® е загарантиран. Создадено за резултати За кого? Роботската правосмукалка iRobot Roomba e6198 е погодна за секојдневно чистење на централниот простор - кујна, трпезарија, дневна соба. Доколку е потребно, можете да го однесете во други простории или горе. По завршувањето на работата, се враќа во станицата за полнење. Ве советуваме да вакуумирате додека не сте дома бидејќи ова е прашина на подот каде што роботот цица, без непотребно да го крева повторно во воздухот.


Бул. Србија бр. 2
Покажи ми го патот
тел. 076/ 248 246
е-mail: info@irobot.com.mk
Facebook
WEB


iRobot - Нашата мисија е да Ве ослободиме од грижите за чистење на Вашиот дом. Сега можете слободно таа обврска да ја оставите на Вашата правосмукалка. iRobot Roomba правосмукалката секојдневно ќе го одржува Вашиот дом беспрекорно чист, а Вие ќе имате повеќе време да им се посветите на семејството и поважните работи во животот. Затоа не чекајте, веднаш набавете ја Вашата Roomba! 

iRobot е тесно специјализиран за роботика, чиј профит првенствено е насочен кон неговиот развој. iRobot е производ на тројца основачи (Colin Angle - Колин Енгл, Helen Greiner – Хелен Грејнер и Rodney Brooks – Родни Брукс), кои со роботиката конечно го променија светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во првата година на постоење iRobot во соработка со NASA го претстави вселенскиот истражувачки робот Genghis. Во 1998 год. iRobot го доби договорот на агенцијата DARPA за развој на тактични мобилни роботи iRobot PackBot.

По терористичките напади на трговскиот центар во 2001 год., американската влада го испрати на спасувачка акција iRobot PackBot. PackBot ги проучуваше и контаминираните региони по несреќата на јапонските електрани во Фукушима 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година дојде на свет првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна iRobot ја донесе на пазарот Scoobа така што продолжи со воведување на нови роботи за домаќинства. Благодарение на тоа, портфолиото на iRobot денес вклучува неколку врвни роботи, кои со чистење на куќите или становите, им помага на повеќе од 14 милиони луѓе низ целиот свет

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месеци - 70%
Винер - Едукација сметководство и консалтинг
Курс по практично основно сметководство во времетраење од 2 месец...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ЈУНИ И ЈУЛИ  - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Летна Програма – Едукативно забавни работилници (х8 работилници) ...
Уште 1 ден и 8 ч.
 1 Купувач
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и НЕДЕЛА во Едукативен центар „Миа Марија“ - 40%
Едукативен центар „Миа Марија“
Славење на родендени (ЈУНИ, ЈУЛИ) во најбараните денови САБОТА и ...
Уште 1 ден и 6 ч.
 1 Купувач
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукативен центар „Миа Марија“ - 30%
Едукативен центар „Миа Марија“
2 часа Едукативно – забавна работилница (ЈУНИ и ЈУЛИ) во Едукатив...
Уште 1 ден и 5 ч.
 
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 44%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Ласерски третман на габични инфекции на нокти во специјалистичкат...
Уште 1 ден и 7 ч.
 1 Купувач
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во специјалистичката ординација по дерматовенерологија и естетска медицина 'Skin Solution' - 70%
Спец. орд. по дерматовенерологија „Skin solution“
Оксигенски третман на лице за здрав изглед на вашата кожа во спец...
Уште 1 ден и 6 ч.
 3 Купувачи
1 пробен ЕМС тренинг  - 30%
EMS 20 MIN
1 пробен ЕМС тренинг 
Уште 1 ден и 5 ч.
 
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за убавина „Тренд АС' - 25%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
 Бразилска мадеро масажа во времетраење од 60 мин. во Салон за уб...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Мадеро масажа во времетраење од 30 мин.  - 50%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Мадеро масажа во времетраење од 30 мин. 
Уште 1 ден и 6 ч.
 15 Купувачи
Пакет од третмани за слабеење - 5 кавитации, 5 електростимулации и 5 мадеро масажи во салон за убавина „Тренд АС“ - 53%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Пакет од третмани за слабеење - 5 кавитации, 5 електростимулации ...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Tретмани за слабеење - 5 криолизи, 5 липоласери, 5 пресотерапии во салон за убавина „Тренд АС“ - 61%
Салон за убавина „ТРЕНД АС“- К. Вода
Tретмани за слабеење - 5 криолизи, 5 липоласери, 5 пресотерапии в...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен софтвер на хард дискот + софтверска оптимизација и средување на драјверите на Вашиот лаптоп / компјутер / таблет - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Прочистување од вируси, тројански коњи, црви и друг малициозен со...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Механичка поправка на Вашиот скршен/напукнат лаптоп, скршена рамка на екранот, попуштени шарки под екранот или направена пукнатина на пластиката во било кој дел - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Механичка поправка на Вашиот скршен/напукнат лаптоп, скршена рамк...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или PC + подмачкување и менување на термална паста на системот + софтверска оптимизација и средување драјвери - 50%
„НИТРО Компјутери“ - нас. Кисела Вода
Дијагностика на функционалноста и детално чистење на лаптоп или P...
Уште 1 ден и 6 ч.
 
Проверете ја состојбата на Вашиот вид со најсовремен инструмент камера ТУ ВИН /2 WIN во оптика „Интер - Оптик“ - 67%
„Интер - Оптик“ - нас. Центар
Проверете ја состојбата на Вашиот вид со најсовремен инструмент к...
Уште 1 ден и 6 ч.
 16 Купувачи
Тенда во зелена боја - Tons Garden
Kupinapopust.mk
Тенда во зелена боја - Tons Garden
Уште 1 ден и 6 ч.
 1 Купувач
Tons Garden Стол на расклопување 10099 - 32%
OnlineShopping Mk
Tons Garden Стол на расклопување 10099
Уште 1 ден и 6 ч.