10% попуст или 21.600 ден. за iRobot - модел Roomba 698

Со купување на овој ваучер добивате 183 "kupinapopust" поени.

Купи за 21600 ден. Купи како подарок
    • Симнато од 24000 ден.
    • Попуст 10%
    • Заштедуваш 2400 ден.
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  20.12.2021  до  31.10.2023 

Добивате:
 iRobot - модел Roomba 698
 Спецификации:
- Ги чисти сите видови на подни површини и теписи
- Поседува интелигентен навигациски систем – iAdapt® Responsive Cleaning Technology, за подетално чистење,
- Тристепен систем на чистење
- Систем за чистење по должината на ѕидовите и аглите Wall Folow
- Адаптибилна глава за чистење 2-ра генерација
- Сад со висок капацитет AeroVac,
- Систем на филтер од микровлакна
- ANTITANGLE систем кој спречува заплеткување во кабли и реси од теписи,
- Акустична детекција на нечистотија
- Браник чувствителен на допир (easy – touch),
- Сензори за спречување на пад од скали,
Појаснување:
 Пакетот вклучува:
- 1x Базна станица со вграден адаптер
- 1x Li-Ion батерија
 За производот: Замислете си ја Roomba 698 како влезот во најпаметните робот правосмукалки iRobot и не се плашете да ја отворите таа врата. Ве чека свет каде што роботот чисти и го прави тоа многу ефикасно. При купување на врвен робот со напредната технологија за глава за чистење, систем за чистење iAdapt, модерен сад за нечистотија AeroVac, систем Dirt Detect и ANTITANGLE, програма SPOT и друго. Не купувајте бледи копии, кога можете да имате оригинал.
 Зошто да изберете робот од iRobot? - iRobot е тесно специјализиран за роботика, чиј профит првенствено е насочен кон неговиот развој. iRobot е производ на тројца основачи (Colin Angle - Колин Енгл, Helen Greiner – Хелен Грејнер и Rodney Brooks – Родни Брукс), кои со роботиката конечно го променија светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во првата година на постоење iRobot во соработка со NASA го претстави вселенскиот истражувачки робот Genghis. Во 1998 год. iRobot го доби договорот на агенцијата DARPA за развој на тактични мобилни роботи iRobot PackBot. По терористичките напади на трговскиот центар во 2001 год., американската влада го испрати на спасувачка акција iRobot PackBot. PackBot ги проучуваше и контаминираните региони по несреќата на јапонските електрани во Фукушима 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година дојде на свет првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна iRobot ја донесе на пазарот Scoobа така што продолжи со воведување на нови роботи за домаќинства. Благодарение на тоа, портфолиото на iRobot денес вклучува неколку врвни роботи, кои со чистење на куќите или становите, им помага на повеќе од 12 милиони луѓе низ целиот свет.
 Интелигентен систем за навигација iAdapt - iRobot Roomba доаѓа со проверени системи кои го означуваат iRobot како вистински робот. Листата започнува со најважните системи iAdapt. Со овој уникатен систем и технологија Roomba ја проверува својата околина 60 пати во секунда со употреба на светлосни сензори и со 40 начини на движење се прилагодува и во специфичен простор.
 Тристепен систем за чистење - Тристепениот систем за чистење овозможува ефективно и квалитетно собирање прашина, влакна и друга нечистотија. Во исто време се одвиваат сите три процеси:
1. Ротирачка странична четка - Ротирачка странична четка чисти по должината на ѕидовите, аглите и на тешко достапните места.
2. Две спротивно ротирачки четки - Roomba за најефективно чистење употребува две спротивно ротирачки четки кои работат заедно како лопатка и метла, кои од подот собирааат повеќе прашина, влакна и друга нечистотија.
3. Вакумско вшмукување - Вакумското вшмукување е уште поинтензивно чистење кое ја собира нечистотијата во садот.
 Прилагодлива глава за чистење втора генерација - Прилагодлива глава за чистење е втора генерација на прилагодливи системи за чистење кои самостојно се прилагодуваат на различни подни површини (ламинат, теписи, линолеум, плочки).
 Сад за нечистотија со висок капацитет - Садот за нечистотија со висок капацитет AeroVac е идеално решение за домаќинства со домашни миленици, ја собира и најситната прашина.
 Звучно детектирање прав - Со употреба на звучните сензори и технологијата Dirt Detect се фокусира на чистењето каде што е најпотребно.
 Кому е наменет? - Роботска правосмукалката iRobot Roomba 620 е идеална за станови и куќи сo површина на под до 90 m². Поради отсутноста на функцијата за местење на времето за чистење, потребно е рачно активирање на правосмукалката со помош на копчето CLEAN, понатамошното чистење пак е потполно автоматско како кај повисоките модели од серијата 600 и 700. Виртуелениот ѕид, кој го олеснува организирањето на чистењето, можете да го набавите подоцна.

Бул. Србија бр. 2
Покажи ми го патот
тел. 076/ 248 246
е-mail: info@irobot.com.mk
Facebook
WEB


iRobot - Нашата мисија е да Ве ослободиме од грижите за чистење на Вашиот дом. Сега можете слободно таа обврска да ја оставите на Вашата правосмукалка. iRobot Roomba правосмукалката секојдневно ќе го одржува Вашиот дом беспрекорно чист, а Вие ќе имате повеќе време да им се посветите на семејството и поважните работи во животот. Затоа не чекајте, веднаш набавете ја Вашата Roomba! 

iRobot е тесно специјализиран за роботика, чиј профит првенствено е насочен кон неговиот развој. iRobot е производ на тројца основачи (Colin Angle - Колин Енгл, Helen Greiner – Хелен Грејнер и Rodney Brooks – Родни Брукс), кои со роботиката конечно го променија светот и начинот на кој работиме, учиме, лекуваме или чистиме. Веќе во првата година на постоење iRobot во соработка со NASA го претстави вселенскиот истражувачки робот Genghis. Во 1998 год. iRobot го доби договорот на агенцијата DARPA за развој на тактични мобилни роботи iRobot PackBot.

По терористичките напади на трговскиот центар во 2001 год., американската влада го испрати на спасувачка акција iRobot PackBot. PackBot ги проучуваше и контаминираните региони по несреќата на јапонските електрани во Фукушима 2011 година. Во 2002 година, iRobot влезе во животот на секој од нас. Таа година дојде на свет првата роботска правосмукалка Roomba. Три години подоцна iRobot ја донесе на пазарот Scoobа така што продолжи со воведување на нови роботи за домаќинства. Благодарение на тоа, портфолиото на iRobot денес вклучува неколку врвни роботи, кои со чистење на куќите или становите, им помага на повеќе од 14 милиони луѓе низ целиот свет

Може да ве интересираат и следниве понуди:

Магична шоља за кафе - 46%
OnlineShopping Mk
Магична шоља за кафе
Уште 6 дена
 
Aleksa Pink столица за биро - 14%
OnlineShopping Mk
Aleksa Pink столица за биро
Уште 6 дена
 25 Купувачи
LED огледало за шминкање - 29%
OnlineShopping Mk
LED огледало за шминкање
Уште 6 дена
 
Вертикална сушара на 3 нивоа - 20%
OnlineShopping Mk
Вертикална сушара на 3 нивоа
Уште 6 дена
 
 E-Table масичка за лаптоп - 30%
OnlineShopping Mk
 E-Table масичка за лаптоп
Уште 6 дена
 
Relax & Tone - масажер - 20%
OnlineShopping Mk
Relax & Tone - масажер
Уште 6 дена
 1 Купувач
Анатомски потпирач за грб 1+1 ГРАТИС - 50%
OnlineShopping Mk
Анатомски потпирач за грб 1+1 ГРАТИС
Уште 6 дена
 2 Купувачи
Преносен блендер - 33%
OnlineShopping Mk
Преносен блендер
Уште 6 дена
 
Сет за нокти Salon Shaper - 25%
OnlineShopping Mk
Сет за нокти Salon Shaper
Уште 6 дена
 1 Купувач