7 ноќевања за наем на студио/апартман во вила „Електра“ - Пефкохори со цени почнувајќи од 13.454 ден. (217 евра) - месец Јуни 2022 год.

Со купување на овој ваучер добивате 113 "kupinapopust" поени.

Купи за 13454 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  05.06.2022  до  31.07.2022 

Добивате:
• 7 ноќевања за наем на студио/апартман
Појаснување:
• Попустот е валиден во период од 05.06 - 26.06.2022 год.
 Термини и цени ените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања без превоз):
7 ноќевања за наем на студио/апартман / Термин: 05.06 - 12.06.2022 год. - 13.454 ден. (217 евра)
7 ноќевања за наем на студио/апартман / Термин: 12.06 - 19.06.2022 год. - 14.322 ден. (231 евро)
7 ноќевања за наем на студио/апартман / Термин: 19.06 - 26.06.2022 год. - 15.872 ден. (256 евра)
7 ноќевања за наем на студио/апартман / Термин: 26.06 - 03.07.2022 год. - 17.360 ден. (280 евра)
• Сместувачки капацитети:
- STD 1/2+1 (3 лица)
• Доплати:
- Употребата на клима уред (ac+) во ELEKTRA "B" се доплатува во објектот (3-5€/ден каде што е достапен), 
- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 
- Доплата за полупансион (појадок и вечера) во ресторан (информации во агенцијата) 
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител, со одобрение од сопственикот на објектот. 
- Задолжително е патничко осигурување

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:
- Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековните расположиви средства (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот);
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. Препорачуваме користење на интернет пакет во роаминг од вашиот оператор. 
- Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети. Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа.
- Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат;
- Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите. 
- Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
- Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
- Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите. 
- Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра
ВНИМАНИЕ:
- Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, од моментот на регистрација и потврда на резервацијата. 
- Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени  во резервациите и во договорот за услуги.
• Сместување:
- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време)
- Хигиената си ја одржувате сами за време на престојотЖ
- Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија
- Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата
- Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во објектот
• Вила Електра се наоѓа во непосредна близина на црквата и центарот во Пефкохори. Сместена во мирниот дел на градчето и со
оддалеченст од околу 350 метри од градската плажа, таа претставува добар изор за пријатен одмор. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, сите опремени со кујна,  тоалет, тераса, ТВ и клима уред. За гостите на вилата е овозможен и WiFi интернет.
 Организатор на патувањето е T.A. Савана
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил - admin@kupinapopust.mk или контактирајте не на 078 439 829 за да проверите дали има слободни места за посакуваниот термин. 
- Откако ќе Ви потврдиме дека има слободни место, ви праќаме линк за купување на ваучерот. По купувањето ни испраќате на нашиот е-маил - admin@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел.


Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди: