7 ноќевања за 1 лице на база полупансион (појадок и вечера) во хотел „Toroni Blue Sea Toroni" во термин по Ваш избор Мај-Септември

Со купување на овој ваучер добивате 101 "kupinapopust" поени.

Купи за 10168 ден. Купи како подарок
  • Преостанато време
  • Ваучерот може да се искористи:
    од  15.05.2022  до  31.07.2022 

Добивате:
 7 дена за 1 лице на база полупансион во хотел „Toroni Blue Sea Toroni"
 Сместување во трокреветна соба
Појаснување:
 Понудата е по лице во период:

 Доплати:
Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите)
- Задолжително патничко осигурување
Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот
Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....
 АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (секоја Недела): 40 евра  (25 евра за деца 2-12 год)  
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.  
- Избор на место за седење во автобус е можно, само со доплата од 10 € по патник, не вклучувајќи ги местата од првиот ред резервирани за персоналот. 
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж. 
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.  
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување. 
 Корисни информации: 
- Собите се доделуваат на рецепција (во објектот) доколку не е поинаку наведено во потврдата на резервацијата или ваучерот, а сместувањето на првиот ден и одјавувањето на последниот ден ќе се вршат според куќниот ред на секој хотел/објект и според тековната достапност на собите (генерално сместувањето се врши по 14:00 часот, а одјавувањето на просторијата до 09:00 часот); 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица. 
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. 
- Типот на соба се одредува при резарвација. Внимание! Двокреветниот кревет (брачен) во некои хотели/објекти се состои од споени два единечни кревети.Третиот кревет се разликува во зависност од опремата на секој хотел/објект, и може да биде: единечен кревет, кревет на преклопување или софа. 
- Сите сместувачки единици, како и превозните средства се категоризирани од надлежните институции во земјата на дестинацијата, според интерните процедури и локалните регулативи, кои се разликуваат од една до друга земја, и не се споредуваат; 
- Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.  
* Секоја промена на веќе потврдена резервација, се наплатува како дополнителен манипулативен трошок од 10 €
- Секое такво барање за промена на резервација: број на лица, тип на сместување, или термин на патување, мора да биде доставено во писмена форма.  
 ВНИМАНИЕ:
- Лицата со попреченост мора да го најават степенот на попреченост, со сите потребни детали, во моментот на регистрација и потврда на резервацијата.  
Оранизаторот не претпоставува и не може да гарантира никакви специјални услуги што не можат да бидат понудени од трети лица, доколку тие не биле наведени во резервациите и во договорот за услуги. 
 Хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики. Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, мини маркет... Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија. Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, клима уред... Плажа: песочна плажа со сопствен beach bar Услуга: полупансион (појадок и вечера) Напомена: согласно категоријата, собите се чистат на 2-3 дена, за одржување на собите, сервисирање на опремата и други услуги, гостите треба да јават на рецепцијата на хотелот
 Организатор на патувањето е T.A. САВАНА
Процедурата за купување на ваучерот е следнава:
 Пред да го купите ваучерот, Ве молиме пишете ни на емаил - admin@kupinapopust.mk за да проверите дали има слободни места за посакуваниот термин. 
- Откако ќе Ви потврдиме дека има слободни место, ви креираме опција и го купувате ваучерот и повторно ни пишувате на е-маил - admin@kupinapopust.mk Име и Презиме, број на пасош, кодот од ваучерот и контакт тел. 

Ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, Аеродром, Скопје
Се наоѓаме во населба Мичурин, позади Макпетрол бензинската станица до Транспортен центар
тел. 078/ 439 829
Раб. време:
пон - пет
09:00 - 17:00 ч 
e-mail:
admin@kupinapopust.mк


Трговец е фирмата Груп Поинт дооел Скопје, со седиште на ул. Венијамин Мачуковски 1а/2-5, населба Мичурин, Аеродром, Скопје, ЕМБС: 6848958, Даночен број: МК4080013534665.

Груп Поинт ДООЕЛ поседува лиценца Б за вршење на туристичка дејност.

Кај нас секогаш ќе најдете одлични понуди со супер цени. 


Може да ве интересираат и следниве понуди:

Сет гарнитура 
Kupinapopust.mk
Сет гарнитура 
Уште 3 дена и 11 ч.
 
Лежалка на преклоп
Kupinapopust.mk
Лежалка на преклоп
Уште 3 дена и 11 ч.