Козметика/Третмани за лице

Третман хидратација на лице кој опфаќа: чистење на лице со млеко, тоник, пилинг, масажа на лице и маска + гратис масажа на цело тело во времетраење од 45 мин.  - 51%
Студио за убавина „New Feeling“, Карпош
Третман хидратација на лице кој опфаќа: чистење на лице со млеко,...
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Природен ботокс без игли - Луксузен третман против брчки со пчелин отров - 40%
Салон за убавина „Bio Aesthetic“ - позади ТЦ Бисер
Природен ботокс без игли - Луксузен третман против брчки со пчели...
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Ласерски третман на лице за отстранување на влакна - 83%
Салон за убавина „Bio Aesthetic“ - позади ТЦ Бисер
Ласерски третман на лице за отстранување на влакна
Уште 4 дена и 10 ч.
 4 Купувачи
IPL ласерски третман (трајно отстранување на несаканите влакна, дамки, лузни, акни или фотоподмладување) - 67%
Институт за убавина „Дермаестетика“ - нас. Центар
IPL ласерски третман (трајно отстранување на несаканите влакна, д...
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Tретман за длабинско чистење, освежување и разубавување на Вашето лице “Hydra Clean“ - 51%
Институт за убавина „Дермаестетика“ - нас. Центар
Tретман за длабинско чистење, освежување и разубавување на Вашето...
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Ароматерапија - освежителен третман на лице + масажа на лице - 55%
Салон за убавина „Refresh“, Капиштец
Ароматерапија - освежителен третман на лице + масажа на лице
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Механичко чистење на лице + ултразвук + пилинг + крема + витаминска маска - 55%
Салон за убавина „Bio Aesthetic“ - позади ТЦ Бисер
Механичко чистење на лице + ултразвук + пилинг + крема + витаминс...
Уште 4 дена и 10 ч.
 2 Купувачи
 Третман за подочници
Салон за убавина „Bio Aesthetic“ - позади ТЦ Бисер
 Третман за подочници
Уште 4 дена и 10 ч.
 3 Купувачи
Витамински третман на лице со хијалурон
Салон за убавина „Bio Aesthetic“ - позади ТЦ Бисер
Витамински третман на лице со хијалурон
Уште 4 дена и 10 ч.
 5 Купувачи
Надградба на свилени трепки - 60%
Social Hair Salon - Нас. Центар
Надградба на свилени трепки
Уште 3 дена и 15 ч.
 2 Купувачи
Lash Lift (трајно извиткување на трепки) - 43%
Social Hair Salon - Нас. Центар
Lash Lift (трајно извиткување на трепки)
Уште 3 дена и 15 ч.
 1/15 Купувач
Mезотераписки третман по избор за лице и врат за разубавување и затегнување на кожата  - 60%
Стоматолошко - естетско студио „Diamond S Dental“ - Тафталиџ...
Mезотераписки третман по избор за лице и врат за разубавување и з...
Уште 3 дена и 15 ч.
 
Долготрајна надградба на свилени трепки - 55%
Козметички салон и центар за едукација „Tropic Belleza“,Карп...
Долготрајна надградба на свилени трепки
Уште 4 дена и 10 ч.
 2 Купувачи
1 ЦАЦИ третман за пеглање на брчките  - 91%
Салон за убавина “Сандра Ексклузив“ - нас. Центар и Аеродром
1 ЦАЦИ третман за пеглање на брчките 
Уште 4 дена и 10 ч.
 3 Купувачи
Радио фрекфенција третман - 50%
Салон за убавина “Сандра Ексклузив“ - нас. Центар и Аеродром
Радио фрекфенција третман
Уште 4 дена и 10 ч.
 1 Купувач
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска микродермоабразија, хемиски пилинг, маска и крема)
Дерматoлошка орд. „Дерма Плус“-во зградата до Бисер
Цел пакет третмани (јонизација, механичко чистење, дијамантска ми...
Уште 4 дена и 10 ч.
 3 Купувачи
Mедицински третман на лице (хемиски пилинг со препарати од марката Neostrata) + специјалистички дерматолошки преглед - 69%
ПЗУ „Res Humana“ - Нас. Козле
Mедицински третман на лице (хемиски пилинг со препарати од маркат...
Уште 4 дена и 10 ч.
 4 Купувачи
Со купон од 500 ден. и доплата во салонот од 2500 ден. добивате 1 третман трајно исцртување на веѓи - 50%
Салон за убавина „Princess LBK Academy by Lena“ - Нас. Дебар...
Со купон од 500 ден. и доплата во салонот од 2500 ден. добивате 1...
Уште 4 дена и 10 ч.
 3 Купувачи
Jапонско исцртување на вашите веѓи - 40%
Студио за убавина - Beauty Port
Jапонско исцртување на вашите веѓи
Уште 4 дена и 10 ч.
 
Надградба на трепки - 47%
Студио „Комплетна“
Надградба на трепки
Уште 3 дена и 15 ч.
 3 Купувачи